Jako obywatele Polski możemy nie tylko pracować, ale również zakładać firmy na terenie Niemiec. Z jednej strony daje to możliwości wejścia na nowy rynek i dotarcia do dużej ilości nowych klientów. Z drugiej strony trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że firma w Niemczech funkcjonuje na innych warunkach i według nieco innego prawa niż w Polsce. Jednym ze sposobów na ułatwienie sobie złożonego procesu rozpoczynania biznesu za zachodnią granicą może być pośrednictwo w rejestracji firmy w Niemczech.

Firma w Niemczech – jak założyć?

Zanim zdecydujemy się na podjęcie kroków do rozpoczęcia działalności (niezależnie czy na własną rękę, czy poprzez pośrednika) warto zastanowić się, w jaki sposób i w jakim charakterze będzie ona funkcjonować. Bardzo ważne jest także sprawdzenie, czy konkretny typ działalności nie wymaga dodatkowych kwalifikacji zawodowych lub pozwoleń. Musimy również zapoznać się z miejscowym prawem dotyczącym prowadzenia i przede wszystkim zakładania firmy. Jeżeli zdecydujemy się na założenie działalności samodzielnie, w pierwszej kolejności musimy pójść do do urzędu ds. gospodarki, który mieści się najczęściej w urzędzie miasta bądź w ratuszu. W urzędzie zostaniemy poproszeni o wypełnienie formularza (lub zrobi to urzędnik, który zapyta o nasze dane oraz o planowaną działalność), a następnie o podpisanie formularza. Następnie musimy zapłacić niewielką sumę w formie opłaty meldunkowej (ok. kilkadziesiąt euro). Można to jednak zrobić nie tylko na miejscu, ale również poprzez przelew bankowy.

Pośrednictwo w rejestracji firmy w Niemczech – Sprzedawaj w Niemczech

Założenie firmy w Niemczech nie jest bardzo skomplikowane. Obywatele Polski mogą przebywać na terenie państwa, pracować oraz prowadzić tam swoja działalność. Wymaga to jednak kontaktu z urzędnikami oraz przede wszystkim wyjazdu do Niemiec. Znacznie lepszą opcją może być założenie firmy z pomocą pośrednika. Pośrednictwo w rejestracji firmy w Niemczech pomaga w przyspieszeniu i uproszczeniu procesu rozpoczynania oraz prowadzenia działalności. Nasz zespół składa się z osób, które posiadają lata doświadczenia na niemieckim rynku e-commerce, dlatego wiemy, co zrobić, aby firmy naszych klientów mogły odnieść największe korzyści z działalności za zachodnią granicą.

Dlaczego warto założyć firmę w Niemczech?

Niemcy to jedna z najpotężniejszych gospodarek świata oraz najpotężniejsze państwo Unii Europejskiej. Liczba ok. 85 milionów mieszkańców sprawia, że rynek zbytu towarów jest bardzo duży. Warto podkreślić fakt, że Niemcy są bardzo mocno przekonani o wspieraniu swojej gospodarki i sprzedaż produktów typowo z niemieckiej firmy daje znacznie większy przychód, niż sprzedaż produktów z innego kraju, który posiada tylko oddział w Niemczech.

To kraj, który znajduje się w niewielkiej odległości od Polski, dlatego zarówno działalność stacjonarna, jak i w branży e-commerce nie będzie utrudniona problemem odległości. Firma w Niemczech może również korzystać z miejscowych ulg podatkowych i benefitów dla przedsiębiorców. Niemcy wyróżniają się także stosunkowo wysokim wzrostem gospodarczym, co oznacza, że gospodarka (i tak już bardzo silna) stale się wzmacnia, a produkt krajowy brutto Niemiec jest czwartym największym na świecie. Początki nie zawsze są łatwe, ale potencjał i możliwości ogromne.

Zapraszamy do kontaktu

Kontakt

Telefon

+ 48 665 272 611

Adres:

Kleine Friedensstraße 24, 15328 Küstriner Vorland,
OT Küstrin - Kietz